Strona głównaO firmieProduktyB2BMediaZdrowe nie znaczy nudneKontakt
 

Aktualności

Program Edukacyjny Zdrowe - nietrudne wystartował!

1 września 2015 roku w Szkołach Podstawowych na terenie całego kraju ruszył program edukacyjny “Zdrowe - nietrudne”. Inicjatorem i twórcą projektu jest marka Kupiec, która wraz z wydawnictwem MAC Edukacja, marką PHILIPS i Delikatesami ALMA24.pl przygotowała program działań i lekcji dla dzieci dotyczących zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej, promującej zdrowy tryb życia.

Projekt powstał w oparciu o nową ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczenie wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków.
 
Lekcje tematyczne, spotkania z ekspertami żywienia i mistrzem kuchni, jak również angażujące formy przekazania wiedzy, pozwolą odkryć przepis na „zdrowe nie trudne" sposoby codziennego żywienia. Głównym zadaniem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych na terenie całego kraju oraz, pośrednio, edukacja dorosłych.
 
Kadra nauczycielska szkół biorących udział w projekcie otrzyma materiały dydaktyczne, takie jak:
- scenariusze lekcji wraz z produktami marki KUPIEC
- karty pracy
- plakaty
- gry i zabawy edukacyjne, quizy
- książki zawierające "5 zasad zdrowego życia", które każde dziecko powinno znać oraz produkty
- gadżety od Partnerów Programu.
 
Strona programu www.zdrowenietrudne.pl została podzielona na:
MENU dla NAUCZYCIELI:
- Scenariusze lekcji oraz inne materiały dydaktyczne, materiały do pobrania wraz z e-magazynami i poradami.
 
MENU dla RODZICÓW:
- smakowite przepisy, porady od Dietetyka oraz inne materiały edukacyjne.
 
MENU dla DZIECI:
- SZEF KUCHNI POLECA - wyśmienite i nietrudne przepisy, filmiki "JAK ZROBIĆ TO RAZEM", bajki i gry oraz porady WITAMINKI!
 
Program kończy konkurs ogólnopolski Zdrowe - nietrudne organizowany dla klas i nauczycieli prowadzących, które zgłosiły się do programu. Nagrodą główną będzie wycieczka szkolna połączona ze wspólnym gotowaniem z ekspertem marki KUPIEC Piotrem Kucharskim.
 
Więcej na WWW.ZDROWENIETRUDNE.PL