24 października br. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne pod hasłem „Ale Meksyk”. W warszawskim Centrum Domowych Inspiracji spotkali się smakosze i praktycy smacznej meksykańskiej kuchni ale także eksperci, którzy wprowadzili nas w magiczny świat Meksyku.

Pierwszą część spotkania poprowadził pasjonat Meksyku i wielokrotny odkrywca tego regionu Jarosław Mrożek, właściciel biura podróży Destino Mexico. Odkryliśmy wspólnie barwny świat kasz i kukurydzy, niezapomniane przyprawy i rośliny, wzrastające w specyficznym klimacie.  Podróż w magiczne miejsca Majów i Azteków okrasiły historyczne ciekawostki, które pozwoliły nam zrozumieć specyficzną mieszankę kuchni meksykańskiej,  złożonej z tradycyjnych smaków rdzennych Indian i hiszpańskich konkwistadorów.

To pasjonujące wprowadzenie przeniosło nas bezpośrednio do kuchni, w której pod okiem znanego szefa kuchni Stefana Birko mogliśmy rozpocząć wyśmienitą podróż po smakach Meksyku. Nasze produkty grały podstawowa rolę, dla takich potraw jak „Ryż z czarną fasolą” czy „Churros”. Na zakończenie spotkania mogliśmy wspólnie posmakować wszystkich przygotowywanych specjałów. Pobierz E-MAGAZYN aby spróbować tych egzotycznych połączeń we własnej kuchni!

Bogaci w egzotyczne doświadczenia z niecierpliwością czekamy na kolejna odsłonę smakowitej przygody, tymczasem zapraszamy do filmowej relacji ze spotkania:

Foto galeria: