Kolejne warsztaty w gronie blogerek, dziennikarek i ekspertów zdrowej kuchni odbyły się 21 listopada w warszawskim Centrum Domowych Inspiracji. Spotkanie prowadziła Julita Strzałkowska, znawczyni nie nudnej kuchni, właścicielka bloga wrzackuchnia.pl, prywatnie mama. Ekspert z dziedziny dietetyki Ewa Ceborska – Scheiterbauer, podkreślała wagę zdrowej diety dla kobiet w ciąży!

Wśród zaproszonych gości przeważały „upieczone” jak i przyszłe Mamy, które z wielkim zaangażowaniem oddały się wspólnej kulinarnej przygodzie. Kasza jaglana, gryczana, kuskus czy ryż brązowy królowały na talerzach w różnych zestawieniach smakowych, zarówno na słodko jak i ze szczyptą chilii. Walory kaszy jaglanej podkreślały uczestniczki i ekspertki, ceniąc sobie nad wyraz jej smak oraz prozdrowotne działania. Mgr inż. Ewa Ceborka – Scheiterbauer zwracała szczególna uwagę na prawidłową dietę, zbilansowane i pełnowartościowe produkty, które stanowią podstawę zdrowego rozwoju dzieci na każdym etapie wzrostu. Ważnym głosem w dyskusji była także teoria programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia, które stosowane podczas okresu ciąży ma bezpośrednie przełożenie na to jakie smaki i jakie produkty spożywamy w wieku dorosłym.

Niezwykła popularnością cieszył się sernik jaglany z musem owocowym oraz placuszki z kaszy gryczanej podawanej z humusem lub dipem z  pieczonych buraków.

Te i inne przepisy można ściągnąć na stronie: zdrowenienudne.pl jak i w elektronicznym wydaniu magazynu Akademia Smaku:E-MAGAZYN do pobrania!

Już dziś obejrzyj filmową relację ze spotkania i przekonaj się jak ważna jest dieta na każdym etapie rozwoju Twojego dziecka!

 

Foto galeria: