Anatomia zdrowego...

Bez kategorii

03.04.2019

5 pomysłów na długi weekend

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, a Ty dalej nie masz pomysłu, co robić? Spokojnie. Przeczytaj 5 pomysłów na to, jak spędzić majówkę.

1.Cudze chwalicie, swego nie znacie

Kto powiedział, że aby spędzić fajnie czas, trzeba jechać daleko? Odkurz rower i pomyśl o miejscach w Twojej okolicy, które zawsze chciałaś/eś odwiedzić, ale nie było kiedy. Może masz jakieś ulubione miejsca, do których warto byłoby wrócić? Ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest również zorganizowanie pikniku na łonie natury! Zbierz znajomych, przygotuj ulubione potrawy i zjedzcie pyszny obiad na świeżym powietrzu. Na pikniku nie może zabraknąć deseru – postaw na pyszne wafle w belgijskiej czekoladzie.

2.Postaw na kulturę

Kiedy ostatnio znalazłaś/eś czas na to, aby przeczytać książkę czy iść do kina lub teatru? W Majówkę masz wystarczająco wolnego czasu, aby zrobić rzeczy, na które nie masz czasu na co dzień. Stwórz listę filmów, które chcesz obejrzeć i zrób sobie prawdziwy maraton filmowy z ulubionymi przekąskami lub wróć do ulubionej książki. Takie małe rzeczy naprawdę cieszą! Odpocznij, należy Ci się.

3.Mierz wysoko

A może tak rzucić wszystko i ruszyć w góry? Majówka to świetny czas na trekking. Polskie góry oferują wiele, więc czemu by z tego nie skorzystać? Co więcej, szlaków jest wiele i każdy, niezależnie od kondycji, znajdzie trasę dla siebie. Może czas odkryć dzikie Bieszczady lub zwiedzić Sudety? Możliwości masz mnóstwo. Pamiętaj jednak, że wybierając wysokie góry, musisz przygotować się na śnieżny wyjazd i warto zabrać ze sobą raki.  Na wyjazd w góry warto również zabrać prowiant. Świetnie sprawdzą się nasze dania lunchowe oraz produkty śniadaniowe.  Wystarczy zalać je gorącą wodą, aby cieszyć się zdrowym posiłkiem!

4.Może morze

Polskie morze poza sezonem też ma swój niepowtarzalny klimat. Warto oderwać się od codziennego zgiełku i usiąść na plaży, posłuchać szumu fal, odetchnąć świeżym powietrzem i zjeść pyszną, świeżą rybę. Brzmi sielankowo, prawda?

5.Spotkaj się ze znajomymi!

Sekretem dobrze spędzonego czasu zazwyczaj jest… dobre towarzystwo! Odwiedź znajomych, z którymi zaczął urywać Ci się kontakt. Zorganizuj w domu małe przyjęcie, zaproponuj wspólne wyjście do kina czy ulubionej restauracji. Takie małe gesty zawsze są fajne!

Jak zdrowo odżywiać się w podróży?Jak zacząć się zdrowo odżywiać?


Brak Odpowiedzi do "5 pomysłów na długi we..."

Skomentuj:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *