Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki odbył się pod hasłem ”Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dokładnie 19 580 potrzebujących otrzymało pomoc w niedzielę 14 grudnia!

Szlachetna Paczka jest doskonałym przykładem na mądrą pomoc, która odpowiada na konkretne potrzeby. Darczyńcy są pewni, że pomagają w najlepszy z możliwych sposobów, a potrzebujący wierzą, że ich największe marzenia się spełnią. To niezwykła akcja, w której nie mogło nas zabraknąć – podkreśla Iwona Darul, Prezes marki Kupiec.

Po raz kolejny marka Kupiec wspiera potrzebujących przygotowując Szlachetna Paczkę.  Pracownicy z  wielkim poświęceniem i zaangażowaniem organizowali materiały i produkty, które wspólnie z wolontariuszami dostarczyliśmy do naszych potrzebujących. Łzy wzruszenia i uczucie wielkiego szczęścia zapanowały wśród dwóch rodzin, do których dotarła nasza pomoc.

-To wielka radość, że możemy brać udział w tej szlachetnej misji. Najpierw ze ściśniętym gardłem i poruszeniem poznawaliśmy historie rodzin, ich potrzeby, a łzy i poczucie niesprawiedliwości tylko potęgowało rozdarcie „komu pomóc”? To naprawdę trudny wybór – opowiada Joanna Robakowska, koordynatorka akcji z ramienia marki Kupiec.

I tym razem finał był szlachetny!

Szlachetna Paczka już od 14 lat daje radość i pomaga potrzebującym wrócić nadzieję, na lepszą przyszłość. Pierwsza edycja, którą w 2000 roku zapoczątkował ks. Jacek Stryczka wraz z grupą studentów duszpasterstwa akademickiego obdarowała 30 rodzin. Po 14 latach organizatorzy szacują, że Szlachetna Paczka będzie prowadzona w 570 miejscowościach na terenie całego kraju i połączy ze sobą blisko 700 tyś. osób! Jest to największa akcja charytatywna w Polsce, która mobilizuje tak wielką grupę wolontariuszy, darczyńców, przyjaciół, firmy i sponsorów aby mądrze pomagać!

Marka Kupiec już dziś zapowiada swój udział w następnym roku!