We wrześniu 2015 roku w Szkołach Podstawowych na terenie całego kraju ruszył program edukacyjny “Zdrowe – nietrudne”. Inicjatorem i twórcą projektu jest marka Kupiec, która wraz z wydawnictwem MAC Edukacja przygotowała program działań i lekcji dla dzieci promujący zdrowy tryb życia, zbilansowaną dietę oraz aktywności fizyczną. Program zachęca zarówno do wspólnego działania jak i zabawy, dzięki której można wygrać wycieczkę klasową.

Program “Zdrowe – nietrudne” powstał przy okazji wejścia w życie nowej ustawy o żywieniu
w szkołach, zakładającej wdrażanie działań promujących odpowiednie nawyki żywieniowe, by ograniczyć problemy nadwagi i otyłości wśród dzieci. Akcja „Zdrowe – nietrudnie” rozpoczęła się we wrześniu 2015 i potrwa do czerwca 2016 roku, a jej celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia poprzez prowadzenie lekcji tematycznych, spotkań z ekspertami żywienia i mistrzem kuchni, przekazywanie rzetelnych, merytorycznych informacji w sposób ciekawy i przystępny dla najmłodszych, nauka przez zabawę.Głównym zadaniem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych w całej Polsce oraz, pośrednio, edukowanie dorosłych. Kadra nauczycielska szkół biorących udział w projekcie wyposażona zostanie w materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji wraz z produktami marki KUPIEC, karty pracy, plakaty, gry i zabawy edukacyjne, quizy, a także książki zawierające 5 zasad zdrowego życia, które każde dziecko powinno znać. W zestawach pojawią się również produkty i gadżety od Partnerów Programu, którzy zapewniają silne wsparcie eksperckie. Na stronie www programu dzieci i nauczyciele będą mogli znaleźć pakiety multimedialne, a rodzice – porady i wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy kulinarne na zdrowe potrawy do przygotowania wspólnie z dziećmi.

Program zakończy się rozstrzygnięciem ogólnopolskiego konkursu „Zdrowe nie trudne” organizowanego dla klas i nauczycieli prowadzących zgłoszonych do programu. Nagrodą główną będzie wycieczka szkolna połączona ze wspólnym gotowaniem z ekspertem marki KUPIEC Piotrem Kucharskim.

Partnerami programu są MAC Educacja, Onet, Philips, Alma 24, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, miesięcznik Dyrektor Szkoły, portal Nadzór Pedagogiczny, Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna Pedagogia, Głos Pedagogiczny.

Zobacz nasz program:

PROGRAM ZDROWE-NIETRUDNE