Szóste spotkanie w ramach cyklu Akademii Smaku odbyło się 27 marca 2015r.Goście smakowali różnych rodzai kasz, przyrządzając słodkie i wytrawne potrawy. Rolę eksperta spotkania „Nasza kasza”, którego głównym patronem była firma Kupiec, pełniła Monika Mrozowska – aktorka telewizyjna, autorka książek kucharskich oraz propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia. W kuchni królowali Mikołaj Rey i Maciej Koźlakowski znani z programu Masterchef.

Podczas pierwszej części spotkania uczestnicy wsłuchani w Monikę Mrozowską poznali walory smakowe i zdrowotne wszystkich kasz, a także niezliczonych możliwościach jej zastosowania w kuchni. Warsztatowa część spotkania pozwoliła uczestnikom przygotować „zdrowe nie nudne” potrawy z wykorzystaniem produktów marki Kupiec.

Daniem niezywkle smacznym ale i zaskakujacym w sposobie podania był Budyń z kaszy jaglanej wg przepisu Moniki Mrozowskiej. Kolejne odsłony kasz sprawiały uczestników w zdumienie. Oszałamiające połaczenia smakowe wywoły: golas lubelski na bazie kaszy gryczanej, pęczakotto bałtyckie, portobello faszerowany kaszą jęczmienną i świeża sałatka z pęczaku.

Kliknij by obejrzeć filmową relacje ze spotkania: