Firma Kupiec wprowadziła kolejną nowość w swojej ofercie: do otrębów pszennych i owsianych dołączyły otręby żytnie. Są one produktem niezwykle zdrowym oraz bogatym w składniki odżywcze i witaminy. Dzięki wysokiej zawartości błonnika zapewniają prawidłową przemianę materii. Otręby żytnie świetnie pasują jako dodatek do mleka, jogurtów, zup, koktajli i surówek.
Zalecane dziennie spożycie otrąb to 10-20 g.

Regularne spożycie otrębów wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, oczyszcza organizm z metali ciężkich i stabilizuje poziom glukozy. Wspomaga perystaltykę jelit i procesy trawienne. Zapobiega również chorobom nowotworowym, chroniąc błonę śluzową przewodu pokarmowego. Otręby żytnie firmy Kupiec to źródło nie tylko błonnika, ale także fosforu, magnezu, żelaza i cynku.

Na opakowaniu otrębów żytnich, tak jak na wielu opakowaniach produktów firmy Kupiec, znajdziemy ciekawy przepis na przekładaniec z musli.

Nowoczesne opakowanie z zamknięciem strunowym jest niezwykle praktyczne i wygodne – zajmuje niewiele miejsca, jest stabilne i można je wielokrotnie zamykać i ponownie otwierać.