Połączenie jęczmienia i gryki to doskonały pomysł, aby jeszcze bardziej urozmaicić codzienny jadłospis. Gotując jeden woreczek uzyskujesz na raz, dwa wartościowe dodatki, które idealnie komponują się z większością wytrawnych dań typowych dla polskiej kuchni, a jednocześnie charakteryzują się wysoką zawartością błonnika.
Połączenie jęczmienia i gryki to doskonały pomysł, aby jeszcze bardziej urozmaicić codzienny jadłospis. Mieszanka intensywnej w smaku kaszy gryczanej i grubej kaszy pęczak to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i szybkość przygotowania zdrowych potraw będących źródłem nie tylko doskonałego smaku, ale także ważnego dla zdrowia błonnika pokarmowego.
Kasza jęczmienna (perłowa) drobna jest lekka, łatwostrawna i sprawdza się nie tylko w tradycyjnym krupniku, ale także jako dodatek do gulaszu, potrawki z drobiu. Można ją także wykorzystać do gołąbków oraz jako farsz do pierogów. W połączeniu z lekkim gulaszami warzywnymi będzie daniem łatwostrawnym, dobrym dla osób z delikatnym przewodem pokarmowym.
Kasza jaglana jest łatwostrawna i niezwykle zdrowa. W połączeniu ze świeżymi owocami, orzechami może stanowić bazę do pożywnych koktajli bogatych nie tylko w zdrowe węglowodany, ale także szereg składników mineralnych i witamin. Może także stanowić alternatywę do sera w sernikach czy bazę do batonów, placuszków podawanych na zimno, na słodko.
Kasza gryczana biała to doskonały dodatek do gulaszów – zarówno mięsnych, jak i warzywnych. Delikatny smak kaszy podkreśla inne składniki dania. Jest to także świetny składnik farszu dla pierogów czy naleśników i krokietów. Gulasze warzywne podane na kaszy gryczanej to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego, który jest niezwykle ważny dla prawidłowej pracy układu trawiennego.
Dania warzywne na bazie kaszy jęczmiennej pęczak to dania bogate w błonnik pokarmowy, który jest niezwykle ważny dla prawidłowej pracy przewodu pokarmowego, a także wpływa korzystnie na regulację stężenia cholesterolu i glukozy w organizmie. Kasza jęczmienna pęczak smakuje wyśmienicie w daniach z sosami, ale także w zupach czy zapiekankach.
Kasza gryczana prażona to jedna z najzdrowszych kasz. Doskonale nadaje się dla osób na dietach odchudzających, gdyż proces trawienia i wchłaniania kaszy odbywa się powoli, dzięki czemu dłużej nie odczuwa się głodu. Dostarcza przy tym dużo magnezu, żelaza, witaminy E i lecytyny. Wpływa też korzystnie na stan naczyń krwionośnych i zapobiega rozwojowi cukrzycy. Ugotowana na sypko stanowi niezastąpiony dodatek do wszelkiego rodzaju zrazów, sosów i pieczeni. Kaszy gryczanej prażonej używa się również do faszerowania drobiu i wyrobu kaszanki. Produkt może zawierać gluten.
Kasza jaglana otrzymywana jest z prosa, najstarszego uprawianego gatunku zboża. Jest produktem lekkostrawnym, doskonale nadaje się dla wszystkich, którzy pragną się zdrowo odżywiać. Kasza jaglana, dzięki dużej zawartości krzemu, korzystnie wpływa na wygląd skóry, paznokci i włosów oraz leczniczo na stawy. Kasza jaglana dzięki swej lekkiej zasadowej naturze jest polecana w chorobach trzustki, wątroby, jelit i nerek. Produkt może zawierać gluten.
Kasza jęczmienna (perłowa) średnia w połączeniu z warzywami strączkowymi będzie idealną propozycją dla wegan i wegetarian. Doskonała do sałatek, dań obiadowych oraz jako farsz do warzyw czy pierogów.
Kasza pęczak to najstarsza ze znanych odmian kaszy jęczmiennej. Jest ona najmniej przetworzona, gdyż otrzymuje się ją z całych, niepokruszonych ziaren jęczmienia. Usuwane są jedynie plewy otaczające ziarna, dlatego pęczak zachowuje wszystkie cenne mikro- i makroelementy oraz inne składniki odżywcze. Kasza pęczak to świetny wybór dla osób ceniących sobie naturalną oraz zdrową żywność. Równie naturalna, lecz mocniej przetworzona kasza perłowa to tak naprawdę pęczak, który jest dodatkowo łamany oraz poddany polerowaniu. W kuchni polskiej pęczak stosowany był od wieków. Do dziś doskonale zastępuje ziemniaki i jest podstawą wielu polskich potraw.
Kaszka kukurydziana to alternatywa dla kaszy manny. Szybka w przygotowaniu, smaczna. Kasza kukurydziana to także główny składnik polenty. Idealna do ratatuj podanego ze świeżymi ziołami, będzie potrawą bogatą w wiele składników odżywczych.
Kuskus to drobna kasza, bardzo wygodna i szybka w przygotowaniu, uznawana za bazę uniwersalną zarówno do wytrawnych dań, jak i słodkich. W połączeniu z warzywami strączkowymi/mięsem i warzywami stanowi pełnowartościowy posiłek. Przygotowana z owocami, orzechami może być pysznym deserem. Co ważne, nie wymaga gotowania!
Składniki: Kasza Kuskus 100% ( semolina z pszenicy durum).